Ekonomi

Resmi Gazete’de yayımlandı! Cunda Adası için “kesin korunması gereken hassas alan” kararı alındı

Trabzon’un Of, Sivas’ın Zara ve Adıyaman’ın Besni ilçelerinde bazı taşınmazların kamulaştırılmasına karar verilirken, Balıkesir’in Ayvalık ilçesi sınırları içinde bulunan Cunda Adası, korunması gerekli hassas alan ilan edildi.

TRABZON ESKIPAZAR MAHALLESİ

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarına göre, Trabzon’un Of İlçesi Eskipazar Mahallesi sınırları içinde kalan özel mülkiyete tabi bazı taşınmazlar, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, gerekli yapılaşmanın sağlanması amacıyla derhal kamulaştırılacak. “İlk İşyerim Projesi”.

ZARA İLÇESİ AHMET BAŞYURT MAHALLESİ

“100 Bin Sosyal Konut Projesi” kapsamında Sivas’ın Zara ilçesine bağlı Ahmet Başyurt mahallesi sonunda yer alan özel mülkiyete ait bazı taşınmazlar, ihtiyaç sahibi konutların temini amacıyla TOKİ tarafından ivedilikle kamulaştırılacak.

BESNİ BELEDİYESİ HAREKETE GEÇİYOR

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Ciritmeydanı Mahallesi’nde riskli bölge ilan edilen taşınmazların büyük bir kısmının ise bilim ve sanat kurallarına uygun olarak tasfiye edileceği, ulaşımı ve altyapısı ile imar mevzuatına aykırı, afet riski taşıyan, kamu düzeni ve güvenliği açısından tehlike oluşturan yapıları ortadan kaldırarak, Besni Belediyesi tarafından yaşam alanları oluşturmak için derhal kamulaştırma sağlanacaktır.

CUNDA ADASI KESİNLİKLE KORUNMASI GEREKEN HASSAS BÖLGE İLAN EDİLMİŞTİR

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi sınırları içerisinde yer alan Cunda Adası Doğal Sit Alanı’nın savunma durumunun yeniden değerlendirilmesi sonucunda tescil ve korunması gerekli hassas alan ilan edilmesine karar verildi. Ayrıca “Afyonkarahisar İli Çay ve Bolvadin İçmesuyu Arıtma Tesisleri Derneği” ile merkezi Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde bulunan “Doğal Kentler Derneği”nin kurulmasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu