Haber

Neden 2’nci Ordu’nun afet bölgesine gönderilmesini istiyorlar! Cihat Yaycı nedenini açıkladı

Türkiye Kahramanmaraş Kent merkezinde 2 şiddetli depremle derinden sarsıldı. 10 ilde 7 bine yakın binanın yıkılmasına neden olan depremin ardından Türkiye Cumhuriyeti toplam afet bölgesi için harekete geçti. Türk Denizcilik ve Küresel Stratejiler Merkezi (TÜRK-DEGS) Lideri, İstanbul Topkapı Üniversitesi Öğretim Üyesi Müstafi Tuğamiral Doç. Dr. Cihat YaycıBugün Tv100.com’da yazdığı bir yazıda deprem bölgesi için bir tehlikeye dikkat çekmişti.

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİ 2. ORDU İSTİYOR

Müstafi Tuğamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, Depremin olduğu ilk andan itibaren FETÖ ve PKK uzantılarının 2’nci Ordu’yu deprem bölgesi için göreve çağırdığını söyledi. FETÖ ve PKK üyeleri “2. Ordu deprem bölgesinde toplansın ve sahaya insin, arama kurtarma ve yardım faaliyetleriyle uğraşsın.Söylediklerini anlatan Yaycı, bu odakların neden 2. Ordu olarak adres gösterdiğini açıkladı.

2’nci Ordu’nun karargahının Malatya’da olduğunu belirten Yaycı, şunları kaydetti: “Suriye ve Irak sınırlarımızın güvenliğini sağlayan, sınır ötesi PKK/YPG’ye karşı Irak’ta PENÇELİ KİLİT Operasyonları gerçekleştiren ve harekât alanlarında bulunan birlikleri ülkemizin güvenliği açısından çok önemli bir ordudur. Suriye’de.” söz konusu. Yaycı, bu terör örgütlerinin depreminden yararlanarak, deprem bahanesiyle 2. Ordu’nun sınırlarını boşaltarak Suriye ve Irak’tan çekilmesini, bölgelerin kendilerine bırakılmasını gizlice istediğini belirtti.

DİKKAT OLMAK!

FETÖ ve PKK’nın sinsi planını tercüme eden Yaycı, şunları söyledi: “TSK’nin deprem bölgesine hangi ordu ve birlikleri konuşlandıracağına FETÖ ve PKK mı karar verecek? ülkemiz üzerinde ve kendi hedeflerine ulaşmak.”ifadelerini kullandı.

TSK’nın her zaman olduğu gibi Türk halkının yanında olduğuna işaret eden Yaycı, şunları kaydetti: Türk Silahlı Kuvvetleri bu büyük afette ülkemizin güvenliğini sağlamaya devam ederken, başta İnsani Yardım olmak üzere arama kurtarma, yardım ve tahliye için tüm imkan ve kabiliyetlerini, eğitimli ve nitelikli asker, gemi ve uçaklarını bölgeye göndermiştir. Yardım Tugayları ve İstihkam Taburları bu görev için eğitildi.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu