Ekonomi

MÜSİAD, üyeleri ve gönüllüleriyle afet bölgesindeki yaraları sarıyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından afet bölgesindeki yaraları sarmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

MÜSİAD’dan yapılan açıklamada, Derneğin Kahramanmaraş’ta meydana gelen şiddetli depremlerin ardından afet bölgesindeki faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada, yerli ve yabancı üyeleri, 10 ile yayılan gönüllü ekipleri ve oluşturduğu lojistik destek ağı ile afet bölgesinde büyük sorumluluk üstlenen MÜSİAD’ın, ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarını yürüttüğü belirtildi. AFAD’da depremden etkilenen vatandaşlar uyarıldı.

Açıklamada, “Türkiye ve yurt dışından gönüllü sağlık çalışanlarımız, AFAD koordinasyonunda Hatay’daki depremden etkilenen vatandaşlarımıza acil sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.” söylendi.

Açıklamada, MÜSİAD Sağlık Daire Başkanlığı yönlendirmesiyle Türkiye’den ve yurt dışından istekli hekim ve sağlık profesyonellerinin AFAD’a göre belirlenen bölgelerde sağlık hizmetlerine destek sağladığı belirtilirken, yardım faaliyetleri hakkında da bilgi verildi. Dernek Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep ve Adıyaman’da.

MÜSİAD üyelerinin desteğiyle depremden etkilenen vatandaşlar Kahramanmaraş’ta kurulan çadır kentte ağırlanırken, Hatay’daki Serinyol Lojistik Merkezi’nin çalışmaları devam ederken, yıkımın yoğun olduğu Nurdağı ve İslahiye ilçelerine yardım Gaziantep, Adıyaman’da depremden etkilenen vatandaşlar için yardım çalışmaları sürüyor. bildirilmiştir.

MÜSİAD Konteyner Kent ve MÜSİAD Aşevi çalışmaları devam ediyor

Açıklamada, Kahramanmaraş Elbistan’da inşaatı devam eden MÜSİAD Konteyner Kent projesinin depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda 8 bin kapasiteli 2 bin konteynere boşaltıldığı belirtilirken, şu ifadelere yer verildi: proje kapsamında sosyal ve idari yapıların altyapı sistemi ile planlanması için çalışma yapılmıştır.

Açıklamada, Kahramanmaraş Milli İrade Parkı’nda kurulan MÜSİAD Aşevi’nin bölgede depremden etkilenen vatandaşlara günde 3 öğün yemek hizmeti vermeye devam ettiği, Derneğin ise aşevleri ve seyyar araçlarla yemek dağıtımına devam ettiği belirtildi. afet bölgesinde kurulan mutfaklar.

egirdirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu